Biznes

45% ma być elektryczna do 2030 r. – wg. Komitetu ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego

45% ma być (!) elektryczna do 2030 r. – Komitet ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego

Komitet ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego zaprezentował swoje stanowisko – 45 procent samochodów wypuszczanych na rynek do 2030 roku, powinna być samochodami elektrycznymi. Przyjęte normy są jeszcze bardziej zawyżone od pierwotnie postulowanych. Co jeszcze bardziej interesujące. Proponowane cele zostały zatwierdzone przez Komisję Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego

Jakie to normy?

Urzędnicy unijni przewidują, że sprzedaż pojazdów #NaPrąd lub pojazdów typu plug-in do 2025 r. będzie wynosić ponad 20 proc. Następnie, 5 lat później, wzrośnie to już do poziomu 45 procent sprzedaży (25% w ciągu 5 lat – sic!).

Pierwotne plany

Początkowe cele zakładały, że będzie to 15 proc. w 2025 r. i 30 proc. w 2030 r.  Największa grupa polityków,  skupiona w Europejskiej Partii Ludowej, nie poparła tej wersji projektu. Oczywiście, wśród członków tego ugrupowania dominują przedstawiciele… Niemiec i zwolenników ich polityki. Obecnie w ugrupowaniu jest 264 europosłów na 751 miejsc w Parlamencie Europejskim. Pomysł musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski.

Co przyniesie przyszłość? Długo nie będziemy musieli czekać na efekty. Zaledwie kilka lat.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry