AUTA

BMW realizuje przyjętą strategię rozwoju marki – przedstawiamy iX3

Salon samochodowy w Pekinie przynosi coraz więcej nowości, szczególnie w zakresie pojazdów elektrycznych. Świadczy to o dwóch rzeczach. Chiny są najważniejszym rynkiem dla producentów samochodów oraz kraj ten wymaga, aby każdy producent wyraźnie odznaczał się w dziedzinie pojazdów #NaPrąd.

BMW iX3

BMW iX3 możemy śmiało określić – mniej słuchano designerów a bardziej menadżerów sprzedaży. Wygląd BMW wyraźnie nie pokazuje zbyt wiele. Porównując SUVa do śmiałych projektów typu i3 czy i8, nie znajdziemy tutaj zbytniej nonszalancji w linii nadwozia. Samochód jest stworzony do tego, aby być „zwykłym” BMW na ulicy. Widać, że grupa docelowa modelu określona została bardzo szeroko i BMW zapewne planuje zwielokrotnić sprzedaż, traktując model bardzo serio, w porównaniu do dotychczasowych elektryków.

Dane techniczne

Pierwszą rzeczą na który patrzymy w przypadku pojazdów elektrycznych to zasięg. BMW oferuje godne osiągi na poziomie samochód Tesli, tj. 400 km na pełnym naładowaniu. Na pokładzie zamontowano baterię o pojemności 70kWh. Silnik umożliwia osiągnięcie mocy 200kW (około 270KM).

Kiedy na rynku?

BMW iX3 ma trafiać pod strzechy użytkowników od 2020 roku. Wpisuje się to w strategię BMW, która zakłada wypuszczanie przez BMW od 2018 r. tylko i wyłącznie pojazdów hybrydowych, oraz od 2025 tylko i wyłącznie pojazdów #NaPrąd. Czy fani marki będą zadowoleni? Zobaczymy. Z pewnością nauczą się używać kierunkowskazów – zrobi to za nich automat…

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry