Biznes

Jak działają stacje ładowania skuterów elektrycznych Gogoro?

Pora na drugą część artykułu o mega popularnych na Tajwanie skuterów elektrycznych. Tym razem skupimy się na tym jak działa system wymiany baterii. O samych skuterach pisaliśmy tutaj:

Gogoro Smartscooter – hit na Tajwanie

GoStation

GoStation to unikalny system wymiany baterii w skuterach Smartscooter, który zwalnia użytkowników z długiego procesu ładowania i sprawia, że w kilka chwil mamy naładowaną baterię i ponownie pełny zasięg. Podstawą działania jest aplikacja na smartphony. Aplikacja Gogoro umożliwia szybkie zlokalizowanie najbliższej GoStation, a następnie umożliwia wymienię baterii. Ekran dotykowy w każdym GoStation dostarcza informacji, takich jak raporty o stanie skutera, pogody, nowości i ofert promocyjnych. Można także zlokalizować pobliskie GoStations, aby zarezerwować akumulatory, gdyby zabrakło ich w stacji przy której aktualnie się znajdujemy.

Proces wymiany baterii
Posługując się instrukcją obsługi Gogoro proces wygląda następująco:
  1. Zaparkuj skuter obok GoStation. Postaw na stopce bocznej lub przytrzymaj dźwignię hamulca w dół i lekko naciśnij przycisk “GO”, aby wyłączyć silnik.
  2. Otwórz siedzenie. Przytrzymaj uchwyt jednej z baterii Gogoro, aby ją wyciągnąć.
  3. Włóż baterię do pustego gniazda GoStation i pchnij ją do samego końca, aż zostanie zablokowana i usłyszysz dźwięk potwierdzenia.
  4. Gdy na ekranie pojawi się komunikat “Włóż drugą baterię”, powtórz instrukcje z kroku 2 i 3.
  5. Dwie nowe baterie wyskoczą kilka sekund po tym, jak uda ci się odzyskać wyczerpane baterie.
  6. Włóż nowe baterie do skutera, odłóż siedzisko i poczekaj, aż zniknie symbol ostrzeżenia ⚠; kiedy to zrobisz, odblokuj skuter i będzie on gotowy do użycia.

Proste? Chyba prostsze już nie może być…

 

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry