Biznes

Elektryczna Formuła H20 z GEECOGEN

Elektryczna Formuła H20 z GEECOGEN

Otrzymaliśmy wczoraj niesamowicie ciekawą informację. Otóż polska firma technologiczna z branży elektromobilności – GEECOGEN Sp. z o.o. , rozpoczyna współpracę z partnerem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Współpraca polegać będzie na wdrożeniu do eksploatacji nowego cyklu wyścigowego, bazującego na jednostkach pływających w ramach F1 H2O, tyle że w wersji elektrycznej! Jednym z celów, jakie postawili przed sobą inżynierowie GEECOGEN, to pobicie rekordów prędkości Formuły H2O. Brzmi naprawdę ciekawie. Czekamy na rezultaty!

Za co będą odpowiadać Polacy?

Geecogen odpowiadać będzie za opracowanie i dostawę kompletnych rozwiązań z zakresu napędu elektrycznego, wysokiej wydajności systemów bateryjnych, systemów telemetrycznych oraz systemu
szybkiego ładowania zaprojektowanych i wdrożonych do produkcji przez Spółkę. To kolejny punkt na drodze rozwoju polskiej myśli „elektromobilnej” serwowany nam przez tą firmę.

 

 

Czym jeszcze zajmuje się firma GEECOGEN?

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z przedstawicielem firmy, na temat elektrycznego skutera wodnego:

Elektryczny skuter wodny Jet Pad – wywiad #NaPrąd (3)

a także wejścia do elektrycznego Rallycross’a w 2020 r.!

World Rallycross Championship elektryczny w 2020 r. z Polakami

Czym jest Formuła H2O?

F1 H2O to najbardziej spektakularna klasa wyścigów na wodzie. Spalinowe bolidy przyspieszają do prędkości 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Napędzane są silnikami Mercury Racing 2.5 EFI o pojemności 2,5 l. Spalają, przy prędkościach znacznie ponad 200 km/h, 120 litrów paliwa na godzinę, generując moc 425 KM. Wyścigi bolidów formuły F1 H2O w wersji elektrycznej będą jeszcze ciekawsze i emocjonujące. Z pewnością będą też nieporównywalnie bardziej ekologiczne.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry