Biznes

Elektryczne motocykle do jazdy w terenie – Alta Motors

Zagospodarowanie niszy

W czasach kiedy niewielu w Polsce myślało o samochodach elektrycznych, cały świat już fascynował się Teslą. W tym samym okresie kilka firm zauważyło inną niszę – świat jednośladów. Ile to trzeba się nasłuchać o samochodach elektrycznych: że to nie jest ekologia, że to nie ma duszy, że to nie ma jaj itd. W świecie samochodów elektrycznych coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad kupnem lub chociażby spróbowaniem samochodu #NaPrąd w praktyce. Jak jest w świecie jednośladów elektrycznych? Tam dramat użytkowników jest jeszcze większy, a wojna o pozostawienie “pierdzącej” duszy rozgrywa się na poważnie. W tej jednak nierównej walce o rząd dusz, wyłaniają się coraz to nowsze projekty.

Alta Motors

Firma została założona w 2010 r. i przerodziła się w pełnowymiarowego producenta oryginalnego sprzętu (OEM). Oferowane produkty skupiają się na jednośladach zaprzęgniętych do jazdy w terenie. Na stronie producenta znajdziemy ofertę motocykli przeznaczonych do motocrossa, enduro i supermoto. Motocykle oczywiście różnią się pomiędzy sobą, ale w każdym z nim jest to samo serce – układ napędowy i zasilenie.

Osiągi

Motocykle osiągają moc od 42 do 50 KM. Zasięgi nie zawsze podawane są w kilometrach. Przykładowo model do trail pozwala na 4 godzinną zabawę, model miejski ma natomiast 80 km zasięgu. No właśnie. Tutaj minus. 80 km zasięgu pozwala spokojnie na jednodniowe podróżowanie po mieście. Jednak korzystanie w dużych miastach lub zespołach miast (poruszam się motocyklem po trójmieście) sprawia, że swoje trasy musiałbym już planować. Rzadko zdarza mi się zrobić 80 km jednego dnia, ale są takie dni gdzie po trójmieście zrobię i 120 km. Pozostaje cieszyć się, że każdy dzień przynosi nowości w dziedzinie rozwoju baterii i  już niedługo będziemy mogli jeździć motocyklami w trasy.

Przyszłość

Podoba się nam czy nie podoba. Elektryka wchodzi też w świat dwóch kółek. Zapewne większość użytkowników korzystających z motocykla będzie kręcić nosem. Znajdą się też osoby, które z przyjemnością skorzystają z cichego motocykla. Jedno jest pewne. Bawmy się benzyną i prądem. Świat jest przecież kolorowy, a nie czarno biały.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry