MOTOCYKLE

Et tu Brute contra me – krążownik #NaPrąd

W kraju Big Mac’iem i Coca Colą płynącym coraz popularniejsze stają się motocykle elektryczne
W Europie (nie mówiąc o naszym kraju) nadal jest to temat niszowy

W USA mamy natomiast kilka marek, które produkują wyłącznie motocykle elektryczne. Jedną z nich jest właśnie Brutus Electric Motorcycle. Produkują oni 4 różne modele: wyścigowy V2 Rocket, cafe racer’y Brutus 2 i Brutus 2 Cafe oraz cruiser’a/chopper’a V9. Właśnie ten ostatni będzie bohaterem dzisiejszego krótkiego wpisu.

Klasyczna elegancja

Jeśli chodzi o wygląd to V9 nie odbiega od kanonu wyglądu dla motocykli tego typu. Szeroka i wysoka przednia owiewka, szeroka kierownica i pozycja, która gwarantuje wygodę podczas pokonywania długich tras. Producent nie zdecydował się na zabudowanie silnika elektrycznego i dobrze! Dodatkowego „smaczku” dodają  chromowane, szprychowe koła. Zresztą, chromowane elementy to główny „składnik” designu Brutusa. Motocykl wyposażono w oświetlenie HID/LED. Zresztą sami zobaczcie jak prezentuje się on na zdjęciach.

Osiągi

Producent podaje niestety tylko szczątkowe dane. Prędkość maksymalna to 115 mph, czyli ok. 185 km/h (ograniczone przez układ przeniesienia napędu). Moc silnika to 94 kW, natomiast jego moment obrotowy wynosi 376 Nm. Przy wadze motocykla dochodzącej do 400 kilogramów (886 lbs) gwarantuje to całkiem ciekawe osiągi. Jeśli chodzi o pojemność baterii, to mamy tu 2 opcje: 18,8 lub 33,7 kilowatogodzin. O zatrzymanie naszego „zdrajcy” zadbają podwójne tarcze 11,5 cala z przodu oraz również 11,5 calowa tarcza z tyłu. Zarówno z przodu i z tyłu zastosowano czterotłoczkowe zaciski.

A ile to wszystko kosztuje

Tego właśnie nie wiemy. Wiemy natomiast, że producent motocykla przewidział dla niego „law enforcement pack”. Oczywiście ten pakiet jest dostępny wyłącznie dla służb mundurowych 😉

#Bartek

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry