AUTA

Milion samochodów elektrycznych zrobią nam… Chińczycy?

Jednak walczą o milion?

Wczoraj dotarła do nas wiadomość wskazująca, że „milion elektrycznych aut” może stać się rzeczywistością. Spółka Electric Vehicles Poland będzie wprowadzała na rynek elektryczne, dwuosobowe samochody.

Chińczycy w natarciu

Producentem pojazdów, używanych już na świecie, będzie chińska firma Zhi Dou Electric Vehicle. Firma należy do koncernu Zhejiang Geely Holding Group (do tego chińskiego koncernu należy także “szwedzkie” VOLVO).

Parametry ZD D2S

Polski podmiot w pierwszej kolejności chce wprowadzić na polski rynek samochód, który jeden z członków naszej Ekipy #NaPrąd dostrzegł w Rzymie – model ZD D2S. Na pokładzie minisamochodu zamontowano silnik elektryczny o mocy 30 kW i momencie obrotowym 90 Nm. Przewidywany zasięg to 250 km (pomiar dokonany dla prędkości 45 km/h). Czas ładowania oscyluje w granicach od 6 do 8 godzin. Wymiary auta są równie dość skromne. ZD DS2 ma 2,8 m długości i 1,54 m szerokości, przy wadze 700 kg.

Podsumowanie

Przeznaczeniem samochodu to typowy wynajem z aplikacji typu Traficar lub Blinkee.city. Podobnie korzysta się z niego w Rzymie. Ewentualny target to młodzi ludzie w większych miastach. Jazda tego typu pojazdem pozwala w sposób bardzo rozsądny korzystać z coraz bardziej zatłoczonych miejskich parkingów. Zważywszy, że pojazdy elektryczne są zwolnione z opłat za parkowanie, może okazać się że znajdą się i prywatni nabywcy oferowanego „maluszka”.

#Kamil

Zdjęcia pojazdu w Rzymie znajdziecie tutaj:

Włochy – jak wygląda rynek pojazdów elektrycznych w kraju pizzy?

Polskim odpowiednikiem opisywanego pojazdu jest SEVI. Wywiad z twórcą znajdziecie tutaj:

SEVI – Polski Samochód Elektryczny do carsharingu // wywiad #NaPrąd (4)

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry