Energica

Jak niesamowity może być elektryczny motocykl? Energica BOLID-E

Energica Bolid-E

Energica pod koniec 2018 r. wyskoczyła z imponującym egzemplarzem motocykla elektrycznego BOLID-E. Jest to projekt realizowany razem z Samsungiem. Projekt ten nazywa się Smart Ride. Motocykl #NaPrąd został wykorzystywany do zademonstrowania szeregu nowych zaawansowanych technologii opracowanych wspólnie z firmą Samsung.

Kamery zamiast lusterek

Jedną z technologii opracowanych w projekcie Smart Ride jest zastosowanie kamer wysokiej rozdzielczości zamiast standardowych lusterek. Kamery zostały zainstalowane z przodu i z tyłu motocykla elektrycznego Bolid-E. Wizja z kamer jest następnie przesyłana do dwóch urządzeń Samsung Galaxy zamontowanych jako “inteligentne lustra”. Oprócz przekazywania widoku z tyłu motocykla, podwójne wyświetlacze działają również jak urządzenie HUD. Za pomocą przedniej kamery “lusterka” będą mogły analizować i oznacząc przeszkody i zagrożenia na drodze. “Lusterka” mogą być również wykorzystywane jako forma deski rozdzielczej, pozwalając motocyklistom na przeżywanie ekscytujących momentów na torze z funkcją… nagrywania.

Zegarek jako kluczyk

Kolejną nową technologią opracowaną przez Samsunga jest włączenie łączności bluetooth i NFC pomiędzy motocyklem elektrycznym Energica Bolid-E i nowym zegarem Galaxy firmy Samsung. Bolid-E został zaprojektowany do korzystania z zegarka Galaxy jako pewnego rodzaju inteligentnego urządzenia odblokowującego. Oprócz tego, że właściciel używa własnego zegarka, aby odblokować motocykl, uprawnienia może przyznawać innym zegarkom (najs!). Zegarek Samsung Galaxy można również wykorzystać do zlokalizowania Bolid-E na parkingu, kierując motocyklistę z powrotem do motocykla.

Przyszłość nadchodzi już dziś

Musimy szczerze przyznać, że rewolucyjne rozwiązania w motoryzacji wchodzą także z niesamowitym rozmachem do jednośladów. Na naszych oczach rozpoczynają się przemiany, które za kilka lat będzie razem z podziwem oglądać na naszych polskich drogach. Bardzo miło jest to obserwować i w tym uczestniczyć jako Ekipa #NaPrąd.

#Kamil

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry