AUTA

Nowa droga Mitsubishi, czas na e-Evolution

Nowa Droga

Jak wiemy elektromobliność kusi wielu producentów. Znamy już plany grupy V.A.G, marka Tesli jest coraz bardziej rozpoznawalna wśród zwykłych użytkowników samochodów. Mitsubishi również postanowiło iść tą drogą i jakiś czas temu zaprezentowało futurystycznie wyglądający model e-Evolution.

Ewolucja

Zaprezentowany model ma być następcą słynnego i kochanego już przez wielu “Evo”. Dla wielu jest profanacją tego modelu. Ponieważ nie dość, że ma być to pojazd napędzany trzema silnikami elektrycznymi, to dodatkowo ma być to sportowy crossover. Samochód ma posiadać napęd 4WD. Jeden silnik odpowiada za przednią oś z udziałem nowego Dwusilnikowego Aktywnego Systemu Kontroli Znoszenia AYC (Dual Motor Active Yaw Control). System ten poprzez właściwe dołączenie kolejnych dwóch silników umieszczonych na tylnej osi, koryguję tor jazdy poprzez aktywną kontrolę momentu obrotowego.  Nowe “Evo” jest tak elektryczne, że nawet posiada elektryczne zaciski hamulcowe. Producent zapewnia, że mają być szybsze i lepsze od klasycznych hydraulicznych.

Sztuczna inteligencja

Jak przystało na futurystyczny pojazd nie mogło zabraknąć na pokładzie sztucznej inteligencji. AI bo tak się nazywa, ma wspomagać kierowcę na każdym kroku. Mnoga ilość czujników ma pozwolić systemowi na natychmiastowe weryfikowanie i analizowanie sytuacji na drodze, a także „odczytywanie” intencji kierowcy.

Dobra droga?

Niektórzy fani marki nie są zadowoleni z takiej przyszłości modelu Evolution. Evo często kojarzyło się z mocą i szybkością. Rajdy, w których wygrywał i gry nas przyzwyczaiły do tego. Świat się zmienia, Mitshubishi też to widzi. Nie oszukujmy się, ale pojazdy elektryczne są przyszłością motoryzacji. Nadchodzi ewolucja w Mitshubishi…. e-ewolucja.

#Dawid

 

 

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry