AUTA

Peugeot e-Legend – jak się chce, to może być pięknie

Jak się chce to można?

Czy elektryk musi być nudny? Otóż nie! Samochód #NaPrąd, który nie wygląda jak futurystyczne “coś”. Zamiast tego wygląda na naprawdę zgrabne coupe. Samochód, który z przyjemnością zobaczysz zaparkowany przed domem. Pasujący do twojego garażu. Peugeot wykorzystał stylowe dziedzictwo coupé, dla swojej elektrycznej koncepcji e-Legend, która prezentuje odświeżoną wizję, w stylu retro, przyszłego transportu.

Elegancko wklęsłe boki samochodu łączą masywne nadkola. Natomiast z przodu i z tyłu światła diodowe są stylizowane na zadrapania pazurów. Jest grill i kilka silnych pionowych wlotów powietrza, dzięki czemu e-Legenda nabiera swojego charakteru. Matthias Houssan, kierownik projektu samochodów koncepcyjnych komentował “staraliśmy się zachować pewien realizm. Fakt, że udało nam się utrzymać samochód w pięknych proporcjach jest dla mnie najważniejszy”.

Parametry widowiskowego elektryka

Akumulatory o mocy 100 kWh znajdują się w podłodze (klasycznie w elektrykach), a silniki elektryczne napędzają wszystkie cztery koła. Podkreślając, że jest to koncepcja, a nie prototyp, Peugeot twierdzi, że moc wyjściowa wynosi około 456 KM i 590 Nm momentu obrotowego, z maksymalną prędkością blisko 225 km/h i 0-100 km/h z czasem poniżej czterech sekund. Zasięg wynosiłby około 600 km – a przy szybkim ładowaniu można osiągnąć zasięg 450 km w zaledwie 25 minut.

Pokochajmy piękne elektryki

Zauważcie jeden i moim zdaniem najważniejszy wniosek. Każdy samochód, żeby się wyróżnić, musi mieć swój indywidualny charakter. Pojazdy elektryczny szukają jeszcze swojego miejsce w naszej wyobraźni. Jednak pojazdy takie jak prezentowany Peugeot, mogłyby tą wyobraźnię bez wątpienia stymulować. Dlaczego tak się nie dzieje? Może jeszcze aż tak bardzo się to nie opłaca? Może koncerny czują jeszcze swoją dominację w świecie pojazdów spalinowych i za bardzo nie chcą z niej rezygnować. Świat się jednak zmienia szybciej niż myślimy. Argumenty czemu uważam, że może stać się to szybciej niż myślicie przedstawiłem poniżej. Peugeot e-Legend byłby świetnym dowodem przyszłości realizowanej już dziś.

Era pojazdów #NaPrąd zastąpi erę spalinowych. Jeżeli myślisz inaczej. Przeczytaj!

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry