Nowości

Rimac C Two – cudowne dziecko Chorwacji

Rimac Automobili to firma z Chorwacji, która istnieje od 2009 r. Do tego czasu udało się jej zrobić furorę w jednym z najlepszych programów motoryzacyjnych na świecie i zdobyć serca miłośników pojazdów #NaPrąd.  Ostatnio wypuścili też swój nowy projekt – Rimac Concept Two.

Napęd i osiągi

Concept Two wyposażony jest w cztery silniki elektryczne zasilające każde koło z osobna. Co ciekawe, posiada dwie skrzynie biegów. Pierwsza zasila przednią oś i posiada jedno przełożenie. Natomiast tylna skrzynia dwa. Maksymalny moment obrotowy wynosi 2300 Nm (sic!), a silniki generują 1914 KM (sic!). Powyższe warunki techniczne generują prędkość maksymalną na poziomie 412 km/h (sic!). Co zachwyca jeszcze bardziej, prędkość 300 km/h osiąga już po 11,8 s (sic!). To jak Passat 1.9 TDI w prędkości do 100 km/h. W swoim przyśpieszeniu do 60mil/h (96km/h) bije też planowanego nowego Roadstera – 1,85 sekundy (sic!).

Baterie i zasięg

W najnowszym Rimacu zamontowano baterię o pojemności 120kWh. Pozwala to na wygenerowanie zasięgu w sprzyjających warunkach na poziomie 600 km. Zapewne sprzyjające warunki należy rozumieć jako prędkość 90km/h, ale i tak taka pojemność pozwala podróżować o godnych zasięgach.

Autonomiczność

Jeżeli już kiedykolwiek uda się wam znudzić prowadzeniem tego cacka, to możecie śmiało skorzystać z systemu autonomicznej jazdy czwartego poziomu. Co to oznacza? Kierowca może przez większość czasu jazdy wyłączyć w pełni swoje zaangażowanie nad prowadzonym pojazdem. Samochód poradzi sobie w skomplikowanych warunkach otocznia jazdy.

Wnioski

Na świecie ma pojawić się 150 Rimac Conecpt Two. Może przy planowanym 1 milionie w Polsce nie robi to aż takiego wrażenia, ale zdecydowanie wolałbym żeby z takimi projektami kojarzono nasz piękny kraj, a nie uroczę Chorwację.

#Kamil

 

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry