AUTA

Tesla Roadster vs Bugatti Chiron

Rok po premierze Roadstera

Mija już prawie rok od pierwszego pokazu Tesli Roadster w nowej odsłonie. Tesla Inc. planuje uruchomić produkcję w 2020 r. Znając możliwości firmy Elona Muska, supersamochód wejdzie do produkcji zapewne z “delikatnym” opóźnieniem. Zanim jednak to się wydarzy, postanowiliśmy sprawdzić jak nowy Roadster sprawdzi się w porównaniu z… dotychczasowym królem seryjnych produkcji – Bugatti Chiron.

Parametry Tesli

Tesla Roadster, z deklarowanym 0 – 60 mph w 1,9 sekundy, jest już na starcie nie lada wyzwaniem dla producentów sportowych samochodów spalinowych. Pamiętać trzeba, że Roadster nowej generacji ma być wyposażony w akumulatory o pojemności 200 kWh, które zapewnią imponujący zasięg na poziomie 1000 km. Biorąc pod uwagę deklarowane osiągi elektrycznej bestii, cena samochodu wydaje się stosunkowo rozsądna i ma wynosić 200 000 USD. Oczywiście jest to cena za wersję podstawową. W  tym momencie, jeżeli masz wolne 50 000 USD, możesz zarezerwować swoją Teslę, wystarczy że wjedziesz na ich stronę (rezerwacja). Dla tych, którzy chcieliby otrzymać Teslę jeszcze szybciej, zarezerwuj swoją Teslę za 250 000 $, a możesz być pewny że dostaniesz ją jako jeden z pierwszych. Jeżeli to zrobisz? Daj nam znać. Zostaniesz honorowym członkiem Ekipy #NaPrąd 🙂

Porównanie dwóch modeli

Tesla Tesli Teslą, ale…. porównajmy ją do dwumiejscowego Bugatti Chiron, który jest o pół sekundy wolniejszy przy przyśpieszeniu do 100 km/h.

zdjęcie 9gag
Wnioski

Jakby nie patrzeć, Roadster na wszystkich płaszczyznach przewyższa możliwości Chirona. O cenie nawet nie wspominając. Czego to dowodzi? Wyższości silnika elektrycznego nad spalinowym. Wiem. Wiem. Część czytelników z góry wyjaśni, że dźwięk odpalonego Chorona doprowadzi nie jedną piękną towarzyszkę wieczoru do gęsiej skórki. Ale czy oprócz chwilowych wrażeń dźwiękowych jest coś czego nie ma Roadster a ma Chiron? Pytanie też o to, który z tych pojazdów wolałbyś mieć w swoim garażu? Ja nie mam wątpliwości.

Chirona możemy mieć natomiast z klocków LEGO 🙂

Klocek #NaPrąd

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry