AUTA

Volkswagen udowadnia wyższość technologiczną… pokonując rekordy

Dotychczasowy rekord pobity o 15 sekund

Koncern VW pokazał na co stać pojazd #NaPrąd. W stylu godnym pozazdroszczenia, ustanowił rekord w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak. Poprzedni rekord przejazdu wynosił 8:13,878 min. Nowy, ustanowiony pojazdem elektrycznym wyniósł 7:57,148 min. Dokonał tego kierowca z Francji, Romain Dumas prowadząc elektrycznego Volkswagena I.D. Pikes Peak! Co ciekawe. Poprzedni rekord należał do Sebastiena Loeba, który w Peugeocie 208 T16 PikesPeak. Różnica wynosi aż 16 sekund!

Wyścig Pikes Peak

Pikes Peak International Hill Climb liczy 19,98 km. Na trasie jest 156 zakrętów. Skoro wyścig polega się na “wdrapywaniu wyżej“, start znajduje się na wysokości 2862 m.n.p.m. Meta położona jest natomiast na wysokości 4302 m.n.p.m, czyli 1440 metrów wyżej. Musi to być niezły wysiłek dla każdego pojazdu. Pikes Peak International Hill Climb odbywa się w Kolorado od 1916 r. Zasady są proste: wygrywa najszybszy na górze Pikes Peak.

Volkswagen I.D. Pikes Peak

VW zbudował swój pojazd w 250 dni. I.D. Pikes Peak wraz z akumulatorami waży około 1100 kg.  Silniki dysponują mocą 680 KM. Jest to pojazdy stricte przeznaczonych do tego wyścigu. VW chciał udowodnić, że pojazdy elektryczne to nie tylko “melexy“, ale także pojazdy mogące bić rekordy – wszelkie rekordy należące do pojazdów spalinowych… i to właśnie udowodnił.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry