AUTA

Czy Warmia i Mazury będą mekką elektromobilności w Polsce?

Warmia i Mazury a elektromobilność

Warmia i Mazury – region, który przed kilku laty został okrzyknięty jednym z cudów natury. Na przełomie wielu lat uważany był za miejsce o czystym powietrzu, pięknych krajobrazach i niesamowitych jeziorach. Dziś przed tym miejscem na ziemi, otwiera się nowa możliwość kreowania światowych trendów rozwoju. Tej szansy upatrujemy w szeroko pojętej elektromobilności, która może stać się motorem napędowym regionu.

Dofinansowanie a rozwój elektromobilności

Obserwując to, co dzieje się na przestrzeni ostatnich lat, możemy stwierdzić, iż lokalne samorządy wspierają rozwiązania proekologiczne. Wiąże się to z ogólnie panującymi nurtami polityki światowej. Jedną z głównych metod wspierania tego typu inicjatyw jest dofinansowywanie zakupu pojazdów niesilnikowych. I nie mówimy tu tylko o zakupie samochodu czy skutera elektrycznego przez firmy – dofinansowanie dostać może absolutnie każdy, po spełnieniu kilku podstawowych kryteriów. Ciekawym jest fakt, iż wsparcie finansowe przysługuje również na zakup roweru czy hulajnogi elektrycznej. Jest to milowy krok, pokazujący kierunek, w którym zmierza rynek. Nie od dziś wiadomo, że organy ustawodawcze nie są w stanie nadążyć za dynamicznymi zmianami w gospodarce. Pociesza zatem fakt, że rząd dostrzega konieczność wsparcia sektora pojazdów elektrycznych i tworzy ramy prawne stwarzające świetny grunt do rozwoju dla przemysłu przyszłości. Dlatego też należy spodziewać się dynamicznego rozwoju tej branży w najbliższych latach.

Czy Warmia i Mazury wpisują się w koncepcję elektromobilności w Polsce?

Warmia i Mazury idealnie wpisują się w obraz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jako jeden z najczystszych regionów, powinny dbać o czystość i nieskazitelność środowiska i wykorzystać tą szansę marketingowo, czyniąc region jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie. Niestety, technologie związane z elektromobilnością są stosunkowo drogie, a Warmia i Mazury należą do jednego z najbiedniejszych terenów Polski. Jest to zatem marzenie ambitne, ale możliwe do zrealizowania, wymaga jednak potężnych nakładów finansowych i zmiany myślenia.

Podsumowując, Warmia i Mazury to biedny region, o świeżym powietrzu i potężnych połaciach dzikiej natury. Region, który od wielu lat szuka możliwości na wykorzystanie swoich atutów, co w konsekwencji doprowadziłoby do poprawy sytuacji finansowej. Branża elektromobilności idealnie wpisuje się w krajobraz regionu. Wystarczyły rozbudować infrastrukturę, zadbać o świadomość społeczną i podążając za przykładem Norwegii, wspierać intensywnie popyt na pojazdy elektryczne.  Wierzymy, że taki stan rzeczy to tylko opis niedalekiej przyszłości.

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry