Broń

Elektryczny czołg Ripsaw M5 z zasięgiem….

Poznajcie Ripsaw M5, bezzałogowy czołg stworzony jako autonomiczny skrzydłowy, którego zadaniem jest walka obok konwencjonalnych czołgów załogowych. Został zaprezentowany pod koniec 2019 r.

Howe & Howe

Została stworzona przez Howe & Howe, firmę założoną przez braci Mike’a i Geoffa Howe, którą kupił amerykański konglomerat przemysłowy Textron w 2018 roku. I pod nową własnością M5 przekształciło się w dzisiejszy obraz firmy. Wcześniej firma produkowała szybkie, luksusowe pojazd gąsienicowy dla zamożnych ludzi lubiących ekstremalne tereny.

Uzbrojenie

Ripsaw M5 jest uzbrojony w 30-milimetrowe Mk. 44 (Działko Bushmaster II) – idealna broń przeciwko piechocie. Ale można go również wyposażyć w zdalnie sterowaną wyrzutnię pocisków CROWS-J, która może wyrządzić poważne szkody innym pojazdom opancerzonym, a także wielu innym rodzajom broni aktualnie używanej na polu walki. Oprócz potencjalnych możliwości ofensywnych, ponieważ M5 jest bezzałogowy, może być również używany do rozpoznania, a także do brodzenia przez pola minowe bez ryzyka zabicia operatora.
M5 zaprojektowano również do przenoszenia go w powietrzu za pomocą śmigłowca CH-47 Chinook lub dowolnego śmigłowca o porównywalnej nośności.

Parametry

Jego w pełni elektryczny układ napędowy ma w sumie 1600 koni mechanicznych i chociaż nie podano do publicznej wiadomości oficjalnych wyników, można bezpiecznie założyć, że jest szybki… Moment obrotowy i przyczepność gąsienic musi robić swoje. Można jednak posiłkować się innymi konstrukcjami Howe & Howe. Pojazdy gąsienicowe tego producenta charakteryzują się, zważywszy na posiadania zasilania bateryjnego i dużych obciążeń terenowych, wręcz bardzo dobrymi wynikami. Ripsaw EV2 to wersja luksusowa z całkowicie zamkniętym nadwoziem i dwoma siedzeniami wewnątrz kabiny . Może przekraczać prędkość ponad 60 mil na godzinę (97 km/h) i ma zasięg około 300 mil (480 km). Robi wrażanie. Czy taka będzie przyszłość wojen?

 

 

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry