Samochody Elektryczne w Polsce

A po piąte… uczestnicz w Zlocie – V Zlot Kierowców Pojazdów Elektrycznych we Wrocławiu

Udział we wrocławskich zlotach jest dla Nas punktem obowiązkowym i to nie tylko ze względu na patronat medialny!

Już po raz piąty mogliśmy spotkać się w Galerii Wroclavia, dzięki inicjatywie niezawodnego Bartka Tomeczko. Tym razem grono było międzynarodowe, gdyż jednym z uczestników był… Amerykanin. Zachary z Tesla Shuttle odwiedził nas wraz ze swoją rodziną. Niezmiernie miło było pokonwersować zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Nie da się ukryć, że zlot przebiegał głównie pod znakiem Tesli

Mieliśmy kilka egzemplarzy Modelu S oraz jeden Modelu 3. TM3 to oczywiście Michał z Teslą Model 3 po Polsce. Były również bardziej popularne auta, jak Nissany Leaf I oraz II generacji, czy Hyundai Ioniq. Przyjechały również rzadziej spotykane auta jak Opel Ampera, czy Mitsubishi Outlander PHEV.  To, co różniło V Zlot od wcześniejszych była ilość jednośladów elektryczny – łącznie 4 sztuki, w tym 1 hulajnoga Xiaomi M365 należąca do Kasi. Oprócz tego było Marcin na swoim Emco Novax, Maciej na Brammo Empluse R (piękne moto! 😊 ) oraz moja skromna osoba na Super Soco TS, użyczonym do testów. Test innego modelu, TC możecie przeczytać tutaj:

Motorower #NaPrąd – Super Soco TC

Tradycyjnie odwiedził nas Daniel Grzyb z Damaris oraz Moniką, więc mieliśmy okazję być bohaterami relacji na żywo, którą Daniel prowadził na swoim kanale na YouTube. Danielowi tak bardzo spodobał się „mój” motorower elektryczny, że obawiałem się, czy go odzyskam 😉 Zresztą, nie tylko on miał okazję sprawdzić, co potrafi Super Soco TS. Opinie było bardzo pozytywne!

Tematów do rozmowy było bez liku – od typowo związanych z elektromobilnością, poprzez te związane z szeroko pojętą motoryzacją, aż do dyskusji na tematy życia codziennego.  Chyba właśnie to powoduje, że każde kolejne spotkanie jest tak wyczekiwane przez wszystkich. Warto wspomnieć, że z powodu Zlotu przełożyłem swój planowany od pewnego czasu wyjazd do Trójmiasta 😊 Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością na kolejne spotkanie! Za gościnę serdecznie dziękujemy zarządcy Galerii Wroclavia – miejsca przyjaznego EV!

Tekst: Bartek Teklak

Foto: Marcin Drutko/Bartek Teklak

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry