Hulajnogi

Armia amerykańska na… hulajnogach?

Popularność skuterów elektrycznych i hulajnóg elektrycznych zaczyna przenikać coraz bardziej w różne obszary transportu osobistego. Jest to też zapewne powód testowania produktu EZRaider przez armię amerykańską. Hulajnogi 2020.

Testy AEWE

Testy rozpoczną się podczas corocznych eksperymentów (AEWE) w Fort Benning w stanie Georgia. Armia USA używa AEWE do prowadzenia serii gier wojennych i próbnych bitew, które mają dać żołnierzom możliwość przetestowania nowego i eksperymentalnego sprzętu. Nowoczesna broń i roboty budzą zainteresowanie, ale wśród kilkudziesięciu nowych urządzeń testowanych w terenie, w tym roku można zobaczyć nowego uczestnika w kategorii mobilności: czterokołowy skuter (hulajnogę) elektryczną EZRaider.

Opatentowane rozwiązania

EZRaider łączy położenie jazdy na nartach ze stabilnością pojazdów ATV. Posiada zgłoszone do opatentowania zawieszenie o długim skoku, które pozwala każdemu kołu poruszać się niezależnie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wysokie kierownica urządzenia zapewnia dodatkową stabilność, a opony terenowe zapewniają przyczepność w zróżnicowanym terenie. Napęd elektryczny pozwala mu działać znacznie ciszej niż ATV napędzane gazem, co może być znaczącą zaletą w sytuacjach taktycznych.

Paremetry

EZRaider jest dostępny w  wielu odmianach , o mocy od 2,4 kW do 18 kW i pojemności akumulatora od 1,7 do 3 kWh. Dostępne są opcje dla napędu na tylne koła lub na wszystkie koła. EZRaider jest przeznaczony do przenoszenia do 200 kg (440 funtów) w najbardziej wytrzymałym modelu. Może także ciągnąć specjalnie zaprojektowaną przyczepę do transportu poszkodowanych lub sprzętu. EZRaider został wcześniej zakupiony do użytku przez inne siły zbrojne i jednostki policyjne na całym świecie, w tym między przez amerykańskie siły specjalne, holenderskie siły zbrojne oraz izraelską policją i strażą graniczną. Dostępne są również modele cywilne, które były wykorzystywane przez firmy zajmujące się organizacją wycieczek grupowych, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia w przeciwieństwie do tradycyjnych wycieczek Segwayem lub e-rowerem.

Przyszłość jak widać jest elektryczna. Przynajmniej taka się zapowiada. Warto śledzić zmieniające się trendy. Być może znajdziecie coś dla siebie w tych wszystkich działaniach.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry