AUTA

Jaguar – elektryczne dzieło sztuki

Zwycięzca powraca

Jaguar E-Type produkowany był w latach 1961 – 1975. Samochód w 2008 roku został wybrany najpiękniejszym autem wszech czasów przez brytyjski dziennik „The Daily Telegraph”. Nic więc dziwnego, że Anglicy chcą na nowo wskrzesić ten model – teraz miałby być pełny nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku. Pierwsze „przymiarki” do tego samochodu miały miejsce już w 2017 roku,Teraz Jaguar oficjalnie potwierdza, że auto będzie sprzedawane i już można stanąć w kolejce w wyczekiwaniu na swój egzemplarz.
 Stare w nowym wydaniu

Pod pięknym klasycznym nadwoziem ma skrywać się silnik elektryczny, który zastąpi 6- i 12-cylindrowe jednostki spalinowe sprzed ponad 40 lat. We wnętrzu klient będzie mógł spoglądać na 2 wielkie ekrany: jeden przed kierownicą (zastępujący klasyczne zegary) oraz jeden na środku, który będzie służyć jako multimedialne centrum sterowania. Co ważne, kupujący będzie mógł sam zadecydować o większości wyposażenia samochodu. Jeśli klient zechce, wnętrze może być pozbawione jakichkolwiek nowoczesnych rozwiązań, niczym z lat 60 ubiegłego wieku. Krótko mówiąc –przyszły właściciel będzie miał ogromny wpływ na wygląd swojego E – type’a.

Jednostka napędowa i bateria

Elektryczny silnik ma mieć moc ok. 295 koni mechanicznych i rozpędzać samochód do 100 km/h w ok. 7 sekund. Energię elektryczną gromadzić będą akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion), które do 100% naładują się w mniej więcej 7 godzin. Deklarowany zasięg to 270 km.

Podsumowanie

To wspaniałe, że od teraz będzie można cieszyć się tak wyjątkowym klasykiem i do tego poruszać się bezszelestnie. Klient będzie mógł wybrać jak ma być wyposażony jego unikalny E – Type. Jednak aby stać się właścicielem tego pojazdu trzeba już teraz zapisać się na listę oczekujących i być przy tym bardzo cierpliwym, oraz przede wszystkim dysponować ogromnym portfelem, bo z pewnością tak wyróżniający się samochód nie będzie tani.

 

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry