Samochody Elektryczne na świecie

Solaris podbija swoimi elektrykami rynek w Niemczech

Tym razem nie są to samorządy

Co ciekawe. Zamówienie nie jest realizowane przez podmiot publiczny, który może stosować swego rodzaju zachęty lub specjalne programy wsparcia. Motywatorem dla samorządów są też wymogi prawne narzucane ustawowo, np. jak polska ustawa o elektromobilności. W miarę jak rynek dojrzewa, a wartość oferty EV wzrasta, również prywatne firmy składają zamówienia.

Niedawno Josef Ettenhuber GmbH zamówił trzy Solaris Urbino 12 electric, jako pierwsza prywatna firmę autobusowa w Niemczech .

Po wygraniu przetargów na dostawy autobusów elektrycznych do Berlina i Hamburga, Solaris podpisał umowę na produkcję trzech pojazdów elektrycznych Solaris Urbino 12 dla Monachium i okolic. Są to pierwsze autobusy napędzane elektrycznie zakupione przez prywatną firmę autobusową w Niemczech. Ettenhuber GmbH jest także pierwszym operatorem, który zakupił pojazdy Solaris Urbino 12 w najnowszej odsłonie „.

Trzymamy kciuki

Rynek autobusów elektrycznych to nisza w świecie pojazdów #NaPrąd, która może być śmiało zapełniania przez polskich producentów. Choć jak wiadomo, Solaris już w znacznej części nie należy do kapitału polskiego. To jednak cieszymy się, nawet głosując za Solarisem

#Kamil

SOLARIS już nie jest polski

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry