Hulajnogi elektryczne

Elektryczna hulajnoga dla sił specjalnych Ukrainy

Wojskowa hulajnoga elektryczna stworzona dla sił specjalnych. Kilka dni temu przeczytałem informację o przekazaniu tego typu sprzętu siłom ukraińskim przez rząd łotewski. Trzeba było więc zgłębić temat… bo elektryczna hulajnoga dla sił specjalnych armii ukraińskiej brzmi bardzo egzotycznie. Sprawdźmy co to za sprzęt.

Informacja o przekazaniu sprzętu walczącej Ukrainie

Inspiracja
Tak, to kolejna hulajnoga elektryczna, ale nie przewracaj jeszcze oczami. To nie jest zwykły miejski poganiacz dla dojeżdżający do pracy. Przy jej tworzeniu inspirowano się zarówno górskimi rowerami zjazdowymi, jak i motocrossem. Producent twierdzi, że to pierwsza na świecie hulajnoga elektryczna, którą może jechać bardzo szybko nawet w terenie.
Producent (​​Mosphera) przewidział jej zastosowanie dla baz wojskowych i lotnisk, kontroli granicznej, patroli, sił specjalnych i innych wymagających zastosowań.

Możliwości terenowe

Parametry
Hulajnoga elektryczna ma obudowę IP66, co oznacza, że jest wodoodporna i odporna na silne strumienie wody. Przy wadze 132 funtów (60 kg) hulajnoga jest w miarę masywna jak na swoją klasę pojazdu. Maksymalny ciężar ładunku natomiast wynosi 330 funtów (150 kg). 17-calowe opony mogą wystąpić w wariancie: miejskim, terenowym, a nawet zimowym. Hulajnoga wojskowa jest wyposażona w hydrauliczne hamulce tarczowe z odcięciem, które zapewniają bezpieczeństwo nawet przy wyższych prędkościach.

Wersja offroad

Pisaliśmy o podobnym projekcie w 2020

Armia amerykańska na… hulajnogach?

 

A co z tym prądem?
Hulajnoga jest wyposażona w energooszczędny silnik napędowy występujący w obu kołach mocy 3 kW, który zapewnia łącznie 6kW (matematyka się jednak przydała). Jeśli chodzi o prędkość, hulajnoga może osiągnąć prędkość do 100 km/h. Zasięg tego dwukołowego potwora jest jeszcze bardziej imponujący. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 51,2 Ah, jest w stanie pokonać 150 km na jednym ładowaniu. Co więcej, wbudowany system podwójnej baterii umożliwia wybór dodatkowej baterii i podwojenie zasięgu. Jeśli chodzi o ładowanie, bateria osiąga od 0 do 100 procent w ciągu około pięciu godzin.

Sprzęt przekazany Ukrainie

Cena?
Cena jak na pojazd militarny. musi więc odpowiednio kosztować. Wojskową hulajnogę możemy kupić za około 8800 USD (7500 EUR).

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry