Samochody Elektryczne na świecie

ID.2 od VW. Premiera prawdopodobnie 15.03.2023 r.

Premiera prawdopodobnie 15.03.2023

Oczekuje się, że Volkswagen zaprezentuje swój miejski samochód elektryczny ID 2 podczas wydarzenia, które odbędzie się 15 marca, podczas którego VW szczegółowo przedstawi plany na przyszłość.

Jak donosi Autocar „długo oczekiwany samochód elektryczny, który został całkowicie zaprojektowany wewnątrz i na zewnątrz, ma zostać zaprezentowany w tym miesiącu (…) Volkswagen jest teraz gotowy do zaprezentowania zmodyfikowanego hatchbacka przeznaczonego na rynek masowy.

Cena

Według wtajemniczonych z Wolfsburga, kompaktowy pięciomiejscowy samochód, który ma wejść do sprzedaży w 2025 r. w docelowej cenie bazowej 106 000 zł (19 970 funtów) wg. dzisiejszego kursu, oraz ma otrzymać nazwę Golf.

Kilka faktów technicznych

Źródła motoryzacyjne potwierdziły również, że Volkswagen ID 2 będzie pierwszym VW opartym na platformie MEB-Plus – zaktualizowanej wersji powszechnie stosowanej obecnie konstrukcji samochodu elektrycznego MEB, która zawiera nowe pryzmatyczne ogniwa akumulatorowe LFP (lito-żelazowo-fosforanowe) i prędkość ładowania do 200 kW.

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry