AUTA

Koncepty, koncepty, koncepty… ładnie, ale chcemy konkretów

Cieszy oko…

Niemiecki producent samochodów zaprezentował już kilka pojazdów z serii „ID”, pojazdów które wykorzystują nową, uniwersalną platformę. Do tego grona dołącza VW Buggy. VW I.D Buzz Cargo został zaprezentowany już wcześniej.

Dostawczak przyszłości – VW I.D Buzz Cargo

Pomimo tego, że różni się znacznie od poprzednich pojazdów VW twierdzi, że „ID.BUGGY” również będzie oparty na platformie MEB i pokazuje, że „ta w pełni elektryczna platforma może być wykorzystywana nie tylko do produkcji seryjnej na dużą skalę”. Platforma może też być wykorzystywana do produkcji małoseryjnych.

Klaus Bischoff, główny projektant w Volkswagen, skomentował nadchodzący pojazd:

„Buggy to coś więcej niż samochód. To jest żywotność i energia na czterech kołach. Atrybuty te są zawarte w nowym identyfikatorze – BUGGY, który pokazuje, jak może wyglądać nowoczesna interpretacja klasyki oraz jaką więź emocjonalną może stworzyć elektryczna mobilność”.

Kiedy nadjedzie mityczna przyszłość? 

Niesamowite jest to, że w gamie samochodów elektrycznych pojawiają się coraz to ciekawsze rozwiązania i coraz to nowe propozycje. Szkoda tylko, że 90% tych samochodów stanowią koncepty. Cieszące oko. Dające nadzieję na ciekawe rozwiązania w przyszłości, ale ciągle nie dające realnej satysfakcji w teraźniejszości. Pozostaje tylko czekać bo już tuż za rogiem, tuż za zakrętem, już prawie jutro… będziemy mogli się tym przejechać.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry