Fundacja #NaPrąd

#NaPrąd – wczoraj, dziś i jutro

Warmia i Mazury a elektromobilność

Przychodzi czas podsumowań. Czas myślenia o tym co dobre, co można było zrobić lepiej. Przychodzi czas na podjęcie decyzji o kolejnych krokach… Fundacja #NaPrąd.

Pół roku temu

Hej Ekipo. Minęło już ponad pół roku od chwili kiedy pojawił się pomysł stworzenia #NaPrąd. Zaczęło się od czystej pasji i zamiłowania do pojazdów elektrycznych. W początkowym okresie chcieliśmy posiadać tylko miejsce, gdzie podzielimy się z Wami swoją pasją, zamiłowaniem i własnymi przemyśleniami. Jak to często bywa, plany nie idą w zakładanym kierunku. Najczęściej kierunek nadaje się sam, a rzeczywistość go weryfikuje. I bardzo dobrze! 🙂

 Co się wydarzyło? 

Okazało się, że temat pojazdów elektrycznych jest tematem niezwykle dynamicznie się rozwijającym. Odkryliśmy, że cały świat po prostu oszalał na tym punkcie, a Polska jest na początku długiej drogi. To co zobaczyliśmy podczas podróży po Chinach wprawiło nas w zachwyt i… przerażenie. Zdaliśmy sobie sprawę, że świat jest dużo dalej w rozwoju niż nam się wydawało. Chiny, które większość postrzega jako „zacofane”, nie tylko delikatnie posuwają się do przodu. One najzwyczajniej w świecie przeprowadzają potężny skok w przyszłość. Zapragnęliśmy być tego częścią. Postawiliśmy stronę, gdzie minusy publikowania na facebook.com zostaną zniwelowane (post po kilku dniach ginie w czeluściach internetu). Tak powstał blog/portal NaPrad.EU. W tym też czasie w działania Ekipy #NaPrąd zaangażowało się wiele osób. Łącznie, w ciągu kilku miesięcy, przewinęło się ich… kilkadziesiąt (wspaniale!). W większym i mniejszym stopniu to właśnie Ci wspaniali ludzie stworzyli klimat jaki towarzyszy nam przez cały czas. 

Od stycznia pracujemy też nad naszym kanałem na YouTube. Robimy wszytko własnym asumptem. Dużo się uczymy, dużo się nauczyliśmy i jeszcze dużo musimy się nauczyć. Jest to droga, gdzie końca nie widać. Daje jednak niesamowicie dużo przyjemności. (link do kanału na YT https://www.youtube.com/channel/UC6RzYkxEjQuhB0QnByfCzjQ). Jakość filmów będzie rosła, a tematyka się krystalizowała. Wewnętrzna radość ciągle nam towarzyszy. 

Po co to właściwie robimy?

To co nam przyświeca od samego początku to promowanie pojazdów elektrycznych. Pokazywanie ich zalet. Rozmawianie o wadach. Zrozumienie czy są faktycznie ekologiczne, czy może tylko nieemisyjne. Czy może jest to tylko „masoński spisek”. To co było najważniejsze to to, że zdaliśmy sobie sprawę, że są one przyszłością. A my chcemy w tej przyszłości uczestniczyć. Chcemy mieć choć ułamek w zasługach uczynienia świata ciut lepszym niż był przed nami. Myślę, że nam się to udaje. Dowody widzimy każdego dnia. Musicie widzieć ile prawdziwej satysfakcji nam to daje.

Co dalej 

Z doświadczenia życiowego wiem, że „jak się nie rozwijasz to się zwijasz„. Dlatego trzeba było podjąć kilka newralgicznych decyzji. W celu zrealizowania naszych założeń, skala działań musi się zmienić. Jest to główny powód powstania Fundacji #NaPrąd. Fundacji, które ma na celu uczynienia świata lepszym, zdrowszym i bardziej przyjaznym. Od dzisiaj wszędzie będziemy występować jako fundacja. Ludzie uczestniczący w Ekipie #NaPrąd będę działać w ramach fundacji. Będziemy realizować konkretne projekty promujące nieemisyjny charakter motoryzacji. Będziemy wspierać każdego „Kowalskiego”, który się do nas zgłosi z ciekawym pomysłem w branży pojazdów elektrycznych. Będziemy łączyć ludzi, pomysły i idee…. Wiemy, że to brzmi wzniośle. Ale tak ma to wyglądać!

Pozdrawiamy wszystkich to czytających i zapraszamy do uczynienia świata lepszym… razem z Fundacją #NaPrąd

wkrótce przekażemy więcej informacji… 🙂

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry