AUTA

Nowe trendy wg. Hyundaia – Le Fil Rouge

Gruszki na wierzbie

Pisanie o futurystycznych konceptach ma dwa oblicza: z jednej strony jest proste i łatwo wyrazić tekstem zamysł często szalonych wizji projektantów, ale z drugiej strony jest trochę bez sensu, biorąc pod uwagę fakt, że w 99% przypadków takie auta nie wchodzą do produkcji, a producenci pokazują je jedynie żeby rozpalić ludzką wyobraźnię.

Świetlana przyszłość

Nowy prototyp od Hyundaia wygląda niesamowicie, ale do pięknych wizji zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ten koncept jednak nie został pokazany dla urody. Ma swoje zadanie. Koreańska marka pokazuje w jakim kierunku stylistycznym będzie szła. Każdy nowy model ma wyglądać charakterystycznie i wyróżniająco, zgodnie z wzorcem jakim jest Le Fil Rouge. Taki zabieg był zdecydowanie potrzebny Hyundaiowi, bo nowe modele, które dotychczas prezentował, zaczynały robić się po prostu nudne.

Dynamiczna linia

Samochód pokazany w Paryżu nawiązuje do legendarnego już Hyundaia Coupe z 1974 roku. Zamierzeniem było, aby pojazd wyglądał dynamicznie, nawet wtedy kiedy się nie porusza i aby cała sylwetka wyglądała lekko. Nie ma tutaj ostrych kształtów, a każdy element świetnie się wpasowuje w całokształt bryły. Brak słupków „b” również dodaje lekkości, ale przez to tylne drzwi muszą otwierać się „pod wiatr”.

Dane techniczne i wnętrze

Niestety oprócz wyglądu nie poznaliśmy szczegółów technicznych. Wiadomo jednak, że będzie to w pełni elektryczny samochód. Obecność kierownicy na pokładzie zdradza, że komputer nie zabierze nam przyjemności z jazdy. Przed kierowcą znajdzie się szeroki ekran, który całkowicie zastąpi wszystkie fizyczne instrumenty. We wnętrzu zapanuje minimalizm, ale to trend wśród wszystkich pokazywanych obecne konceptów.

Podsumowanie

Hyundai ma doświadczenie w produkowaniu elektrycznych samochodów – stoisko na targach w Paryżu to potwierdziło. Oprócz Le Fil Rouge’a pokazał wiele nowości, które wejdą do sprzedaży w przyszłym roku, albo już weszły. Kona electric, Nexo to elektryczne nowości, które już w niedalekiej przyszłości będzie można kupić w salonach. Już teraz Hyundai ma w ofercie elektrycznego Ioniq’a, który został bardzo dobrze odebrany przez klientów. Prototyp z pewnością ustawi markę na dobrym torze i pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

 

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry