FlotaEV

Pojazdy elektryczne mogą obniżyć koszty utrzymania floty nawet o połowę…. o połowę ❤

Koszty utrzymania w porównaniu z ICE

Pojazdy elektryczne mogą obniżyć koszty utrzymania floty o połowę. Hertz to jedna z największych firm wynajmujących samochody na świecie.  Władze spółki poinformowały, że ​​dzięki niedawno nabytej flocie Tesli uzyskują znaczne oszczędności na kosztach utrzymania, w porównaniu z przeciętnymi pojazdami z silnikiem spalinowym (ICE).

Koszt utrzymania pojazdów elektrycznych jest jednym z głównych powodów, dla których coraz więcej firm i flot skłania się ku nim. Dłuższy czas sprawności dzięki krótszym cyklom konserwacji jest również zaletą, ponieważ pojazdy elektryczne nie są usuwane z dróg tak często, jak modele z silnikiem spalinowym.

Operator wypożyczalni samochodów Hertz, ujawnił, że koszt utrzymania ich flot Tesli jest o 50% do 60% niższy niż ich flot zasilanych silnikami spalinowymi. Trwałość części do pojazdów elektrycznych powoduje również, że mniej wypożyczanych samochodów jest usuwanych z dróg w celu naprawy. Niskie koszty konserwacji i dłuższy czas pracy bez przestojów mogą pomóc operatorom flot w oferowaniu bardziej przystępnych cenowo wypożyczeń.

Coś jednak wychodzi drożej

Jednym z obszarów, który do tej pory jest nieco droższy dla Hertza, były opony. Wymiana opon Tesli kosztuje nieco więcej. Opony były nieco droższe w pojazdach elektrycznych Tesli w porównaniu z innymi samochodami ICE we flocie, według zespołu kierowniczego Hertza. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Tesla używa wysokiej jakości opon z ulepszeniami akustycznymi, aby obniżyć hałas drogowy w kabinie.

Ile pojazdów posiada już Hertz?

Hertz potwierdził, że około 20% z dużego zamówienia na 100 000 Tesli złożonego w październiku ubiegłego roku zostało zrealizowane. Nawet po dostarczeniu 20 000 samochodów korzyści płynące z pojazdów elektrycznych z punktu widzenia konserwacji stają się już oczywiste dla operatorów flot.

Firmy takie jak Zeti (USA) ułatwiają również operatorom flot finansowanie ich pojazdów elektrycznych za pomocą modelu płatności za milę, który sprawia, że ​​koszty operacyjne są bardziej zrównoważone dla firm o zmiennym wykorzystaniu floty.

Wnioski

Nie mogę się doczekać, aż w końcu zobaczę lokalnie w Polsce, więcej pojazdów elektrycznych od firm wynajmujących floty. Im więcej czasu spędzasz w pojeździe elektrycznym, aby wiedzieć, że jest on dla Ciebie odpowiedni, tym mniejsza szansa, że ​​kierowcy wrócą do samochodu z silnikiem spalinowym. .

#Kamil A. Sobkiewicz (linkedin.com)

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry