Komentarz

Dobry start i… rysa na szkle. Panek CarSharing

Jeszcze tydzień temu na naszym fanpegu informowaliśmy o tym, że Panek (wynajem samochodów) wprowadził w swojej ofercie sharingowej (oferta najmu krótkoterminowego) flotę elektrycznych Smartów. Tym samym Panek dołączył do grona posiadaczy elektrycznych i tańszych w eksploatacji pojazdów #NaPrąd. Chwali się, ale… 

Z pojazdów elektrycznych korzysta m.in. Wrocław

VOZILLA – wypożycz sobie „elektryka”

Drobna rysa na szkle

Wszystko byłoby w porządku. Warszawa może pochwalić się drobnym krokiem w celu zmniejszania zanieczyszczeń powietrza w mieście. Zawsze jest jednak jakieś “ale”. Otóż. W celu poprawy zasięgu swoich pojazdów, wprowadzono całkiem sensowną usługę polegająca na tym, że

Firma PANEK zdecydowała się na dawanie bonusów osobom, które podłącza samochód do ładowarki, chce w ten sposób wytworzyć w użytkownikach nawyk korzystania ze stacji. Celem jest też spowodowanie, żeby kierowcy pomyśleli o tym, że po nich następna osoba może użytkować to samo auto, także warto jest zostawić je podładowane.  10 złotych otrzyma ten, kto podjedzie do ładowarki smartem EQ, który ma do wykorzystania do 30% baterii. Najwięcej, 20 zł będzie można dostać za podładowanie samochodu, który ma od 20% do 40% energii.

Całkiem sensowne rozwiązanie polegające na elementach grywalizacji. Dla lepszego współistnienia z innymi posiadaczami pojazdów elektrycznych na swojej stronie Panek CarSharing informuje, że:

Obsługa techniczna PANEK CarSharing będzie ponadto informować w ogólnodostępnej aplikacji PlugShare, że pojazd CarSharingowy rozpoczął ładowanie, dzięki temu, pozostali użytkownicy samochodów elektrycznych unikną nieprzyjemności spowodowanych zajętą ładowarką.”

W praktyce jednak to nie działa tak kolorowo jak powinno. Samochody podpinane są pod publiczne ładowarki. Użytkownicy dzięki temu zwiększają zasięg pojazdów z których sami korzystali, zarabiając tym samym na swoje następne transporty. Zanim jednak nowa osoba wypożyczy pojazd (tym samym odłączy go od ładowarki) mija często wiele godzin. Dochodzą do nas informacje, że naładowany pojazd przez wiele godzin blokuje ładowarkę, uniemożliwiając innym użytkownikom naładowanie swoich pojazdów. W przypadku zwiększenia skali, a tego Panek CarSharing życzymy, problem będzie jeszcze narastał.

Apel o podjęcie działań

Delikatna sugestia od użytkowników pojazdów elektrycznych skierowana do osób z grupy Panek. Rozważcie wprowadzenie rozwiązania na pojawiające się problemy. Szkoda byłoby przekreślać Wasz pozytywny odbiór, zważywszy, że są to “drobne” problemy.

#Kamil

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry