Komentarz

“W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” – Stalin w kontekście rozwoju pojazdów #NaPrąd

Te słowa wypowiedział jeden z największych zbrodniarzy w historii świata – Józef Stalin. Abstrahując od jego niechlubnych czynów i jego postaci, słowa te opisują dokładnie to co teraz obserwujemy w otaczającej nas rzeczywistości motoryzacyjnej. Na początku cię ignorują. Potem się z ciebie śmieją….. puenta na końcu.

Ostatnie tygodnie

W ostatnich tygodniach docierają do naszych czytelników, a tym samym i do nas, wprost jawne ataki na pojazdy elektryczne. Siła uderzenia koncentrowana jest na poziomie braku ekologii, wyższości diesla, pochodzenia prądu, biednych dzieci w Afryce zmuszanych do wydobywania surowców i pokrzywdzonych zużytymi bateriami wielorybów koło Antarktydy. Ataki poruszają znane od lat argumenty. Majstersztykiem “argumentacji’ był artykuł opublikowany na portalu interia.pl dostępny tutaj:

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-szokujace-wyliczenia-ekspertow-precz-z-elektrykami,nId,2648304?fbclid=IwAR070Dh0XLgGb2O5vS-atJWL2za1ToA6ONlcDKyfBpMF6RUhrJ8fht-AgDg

z argumentami przedstawionymi w artykule rozprawiła się już nasza zaprzyjaźniona konkurencja. Nie ma więc co powtarzać przedstawionej retoryki.

Interia: Szokujące wyliczenia ekspertów. Precz z „elektrykami”! [POLEMIKA]

TESLA jednak daje radę i zarabia

Ataki zbiegły się z pierwszymi, dobrymi dla inwestorów Tesli informacjami o zdobyciu pierwszeństwa w sprzedaży samochodów w USA oraz bilansie finansowym na ładnym, 300 milionowym plusie. Coś co miało nigdy się nie wydarzyć w świecie pojazdów elektrycznych. Tesla stała się opłacalna i jednak potrafi na masową skalę produkować pojazdy elektryczne. Cały świat zdziwiony?

Zupełnie przypadkowo też zbiegło się to z publikacjami polskich YTberów, w stylu:

Cała argumentacja w przedstawionym materiale opiera się na braku ekologii ze strony pojazdów #NaPrąd. Czekamy na kolejną część żeby móc szczegółowo odpowiedzieć na wybiórcze argumenty przedstawione w materiale. W swoim czasie ukaże się i nasz blog w tym zakresie. Prosimy Was o cierpliwość.

Koncerny niemieckie

Dobre informacje o Tesli zbiegają się ze złymi informacjami płynącymi od wielkich koncernów motoryzacyjnych. Uproszczony przekaz jest taki – wszystkie premiery naszych pojazdów elektrycznych zostają przełożone na znaczne “później”. Nie trzeba być wybitnie uzdolnionym żeby zrozumieć, że niemiecka gospodarka opiera się na motoryzacji! I jest to motoryzacja spalinowa! Moment wdrożenia samochodu elektrycznego o podobnych parametrach i zbliżonej cenie do pojazdów obecnie produkowanych, oznaczałby koniec tego co znamy. Miliardy Euro w plecy i tysiące osób zwolnionych. Ciekawie opisał to w swoim materiale autor filmu, który polecamy obejrzeć i zastanowić się nad jego treścią:

 

“Teorie spiskowe”

Część z Was zacznie zaraz w swoim myśleniu przechodzić na argumenty w stylu “teorii spiskowych”. Zanim jednak zaczniecie to robić… zastanówcie się co rządzi światem? Pieniądze i podobno kobiety… Pierwszy argument jest jak najbardziej trafny. 99% działań motywowana jest zyskiem. Taka nasza natura. Uważacie, że koncerny posiadające polityków i mnóstwo środków finansowych tak łatwo zrezygnują z technologii, które przynoszą im miliardy?

Chiny… znowu te Chiny

Pamiętacie jak kilka lat temu cały internet nabijał się chińskiej motoryzacji? Poziomie bezpieczeństwa ich samochodów? Chiny to mądry naród, który doświadczył z ręki “białych” 150 lat upokorzeń. W Chinach uważają, że czas hańby się skończył. Chińczycy są przekonani, że nie stają się potęgą. Uważają, że wracają na swoje miejsce na mapach świata.

Premia za zacofanie

Znacie pojęcie w ekonomii “premia za zacofanie”? Tym był rozwój telefonii komórkowej w Afryce, która nie musiała odzyskiwać zainwestowanych środków z rozwoju technologii przewodowej komunikacji (przeciwieństwo USA i firmy AT&T, która celowo spowalniała rozwój komórek aby odzyskać zainwestowane w rozwój “kabli” pieniędze). Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce w latach 90-tych i początku XXI w. Nasza bankowość elektroniczna była dużo bardziej rozwinięta niż krajów Europy zachodniej. Dlaczego? Ponieważ przeskoczyliśmy technologię rozwoju “czeków”. To samo robią aktualnie Chińczycy. Zamiast gonić zachód i ich patenty motoryzacyjne, przyjmują nową technologię w postacie pojazdów elektrycznych. Paradoksalnie dużo prostszych w budowie i długofalowo mniej zanieczyszczających środowisko. Tak długofalowo ekologiczniejszych. O tym też szykuje się duży artykuł.

Co dalej?

Na początku cię ignorują. Potem się z ciebie śmieją. Potem z tobą walczą. Następnie wygrywasz… Etap trzeci właśnie nastał. Czujecie to doskonale. Jeżeli nie to za chwilę poczujecie. Pieniądz rządzi światem, a ich dużą nadwyżkę posiadają Chińczycy, dolary produkują natomiast w USA. Niemcy mają przekichane…

Już o tym kilka razy pisaliśmy…

Wbrew niemieckim gigantom… SONO MOTORS z Niemiec

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry