Jedziemy #NaPrąd

Nowe miejsce na #EV mapie Polski – punkty ładowania w Jeleniej Górze

W tym momencie Jelenia Góra jest ostatnim miastem powiatowym na Dolnym Śląsku bez punktów ładowania
Niebawem ma się to zmienić

Jesienią tego roku mają zostać uruchomione 4 ładowarki. Wszystkie one mają znaleźć się w bardzo dogodnych lokalizacjach. Pierwsza z nich ma zostać uruchomiona w pobliżu siedziby ZUS, przy ul. Sygietyńskiego. W pobliżu znajduje się także centrum handlowe oraz KFC, a więc ta lokalizacja została bardzo dobrze przemyślana.

Kolejne punkty mają znajdować się na ul. Grodzkiej oraz pl. Kardynała Wyszyńskiego

Również te miejsca zostały wybrane w bardzo rozsądny sposób. Oba znajdują w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego Rynku i siedziby władz miasta. Gwarantuje to wygodny dojazd „elektrykiem” na Stare Miasto zarówno w celach turystycznych (Trakt Śródmiejski), jak i urzędowych (na pl. Ratuszowym znajduje się miedzy innymi Urząd Stanu Cywilnego). Niedaleko jest także centrum handlowe oraz dworce PKS i PKP.

Ostatnie miejsce ładowania zostanie wyznaczone na parkingu obok Parku Norweskiego

Moim zdaniem jest to idealna lokalizacja, jeśli chodzi o dzielnicę Jelenia Góra-Cieplice. W pobliżu znajdziemy 2 najbardziej reprezentacyjne parki miasta : Zdrojowy oraz Norweski. Niecałe 100 metrów od parkingu zlokalizowane są Termy Cieplice – jedyny w regionie aquapark zasilany wodami termalnymi!

Osobiście jestem bardzo zadowolony, że w moim rodzinnym mieście w końcu zaczęto dostrzegać rosnącą popularność pojazdów elektrycznych

Co prawda nie znamy nazwy operatora, czy parametrów ładowania. Tak samo nie podano informacji, czy ładowarki będą darmowe. Niemniej jednak uważam, że jest to powód do zadowolenia nie tylko dla mieszkańców. Rejon Kotliny Jeleniogórskiej jest bardzo malowniczy i ma olbrzymi potencjał turystyczny. Znam kilka osób, które chętnie by przyjechały do Jeleniej Góry swoim EV, ale nie mają gdzie się naładować. Mam nadzieję, że te 4 punkty to dopiero początek „dobrej zmiany” w kontekście wspierania elektromobilności.

 

#Bartek

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry