Bez kategorii

Polska na celowniku – rozwój Toyoty w Polsce

Duży rozwój

Polska jest ważnym punktem dla różnych koncernów samochodowych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mimo, że nie posiadamy własnej marki to zagraniczne koncerny inwestują setki milionów euro, aby budować i rozwijać fabryki na terenie naszego kraju. Taki „upgrade” zaliczyła fabryka silników i skrzyń biegów Toyoty w Wałbrzychu.

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Pierwsi poza Azją

Toyota ogłosiła, że w fabryce w Wałbrzychu będą (a właściwie już są) produkowane przekładnie do samochodów hybrydowych. Takie układy przeniesienia napędu będą montowane w nowych Corollach Hybrid, a także w modelach CH-R Hybrid przeznaczonych na europejski rynek. Przekładne będą miały za zadanie skoordynowanie pracy pomiędzy silnikiem benzynowym a elektrycznym. To jeden z ważniejszych elementów w hybrydach Toyoty. Co ciekawe, polska fabryka jest pierwszym zakładem poza Azją, gdzie takie elementy będą produkowane.

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Podsumowanie

Toyota widzi potencjał w fabryce w naszym kraju. Razem z nową linią produkcyjną, japoński gigant zainwestował już miliard euro w rozwój zakładu. Dzięki takiemu rozwojowi, pracę będzie mogło znaleźć nawet 600 osób, a Polska stanie się jednym z filarów rozwoju elektromobilności. Dodatkowo koncern zapowiada, że to dopiero pierwszy etap tak zaawansowanej technologii hybrydowej w Polsce, więc można spodziewać się kolejnych ciekawych inwestycji.

 

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry