Samochody Elektryczne w Polsce

Sokół 4×4 postMilenium z Polski

Jak zmodyfikować Land Rover’a Defender’a w taki sposób, aby premier na COP24 miał większe powody do dumy niż Brytyjczycy przed Brexitem? Otóż to! Dodać polskie romantyczne wnętrze do kultowej terenówki.

Hej Sokole

Sokół, bo tak nazywa się pojazd, ma napęd 4×4. Zwrócić należy jednak uwagę, że Sokół to tak naprawdę podwozie służące do konstruowania pojazdów elektrycznych. Sam silnik zamontowano w taki sposób, aby zamontować jego dodatkowe wzmocnienia. Sprawi to, że nie straszny staje mu się piasek, woda, błoto i podwyżki cen paliw.

Pozostałe parametry

A gdzie to w lesie naładować? Pewnie przy leśniczówce mają ładowarkę. Silnik zamontowany w Sokole ma moc 200 kW. Przeliczając to na konie mechanicznie wyjdzie 272 KM. Nieźle jak na terenówkę. Dla fanów offroad jednak ważniejszy jest moment obrotowy. W Sokole wynosić ma 350 Nm. Baterię mają pojemność 85 kWh. Wg. wykonawców konwersji ma to pozwolić przejechać nawet 300 km.

Wielkie wyzwanie

Konstruktorzy mają wielką ochotę na wystąpienie w rajdzie Dakar. Biorąc pod uwagę, że polscy kierowcy na Dakarze występują często pod logiem Orelnu, zabawnie by to wyglądało. Producent paliw sponsoruje polskiego elektryka w rajdzie Dakar. Jednak Orlen już zadziwia. Buduje sieć ładowarek. Pisaliśmy o tym tutaj

PKN ORLEN wykonuje ruch mający na celu przejęcie Grupy LOTOS. Co z ładowarkami?

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry