Samochody Elektryczne w Polsce

Spotkanie przy kablu – spot #EV we Wrocławiu

5 października odbył się kolejny spot kierowców aut elektrycznych we Wrocławiu.

W gruncie rzeczy słowo „spot” jest tu nie na miejscu 😉 Przyjechało tyle osób, że bardziej pasuje określenie „zlot”!

Tradycyjnie spotkaliśmy się na poziomie -2 parkingu galerii Wroclavia. Czemu tam? Szczęśliwie dla nas, cały personel Wroclavii jest pozytywnie nastawiona wobec #EV i naszych spotkań, za co serdecznie dziękujemy!

 

Uczestnicy spotu

Przybyło dość sporo pojazdów elektrycznych, w dodatku bardzo zróżnicowanych:

– trzy Nissany LEAF 2
– cztery Nissany LEAF (1 gen)
– dwie Tesle Model S (przed- i polift)
– Jaguar I-Pace
– Smart ForTwo Electric Drive
– Daihatsu EV Garage
– Hyundai Ioniq Electric
– Ford Focus Electric
– BMW i3
– BMW i3s
– Mitsubishi Outlander PHEV
– Opel Ampera
– Skuter elektryczny

Razem daje 19 #EV! Bardzo ładna liczba, niemała w tym zasługa niezastąpionych adminów grupy FB „Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce”, czyli Bartka i Mateusza. Nie liczyłem dokładnej liczby osób, ale szacuję, że przekroczyła ona 30 osób.

Atrakcje spotu

Na spotkaniu pojawił się również przedstawiciel salonu Jaguara, razem z najnowszym „elektrykiem” marki czyli modelem I-Pace. Auto zrobiło wrażenie na wszystkich. Osobiście do gustu przypadły mi niektóre detale, co będziecie mogli zobaczyć w galerii na końcu wpisu 🙂 Kolejną atrakcją były przejazdy Teslą Samuela, który zwabiał wszystkich pytaniem „Kto chce poczuć Insane Mode?”. Oczywiście nie odmówiłem sobie tej przyjemności 🙂  Miałem również przyjemność zaprezentować Smarta zainteresowanym osobom (test już niebawem! ).  Mogę chyba zdradzić, że Smart został nagrany przez Daniela, który prowadzi kanał YT poświęcony swojej białej Tesli. Zainteresowani na pewno wiedzą o kogo chodzi 😉  Widziałem również zaskoczenie w oczach Marcina i jego towarzyszki, kiedy przewiozłem oboje najnowszą odsłoną elektrycznego Smarta. Była też prezentacja Tesli Model S 90D Camper Edition 😉 Oczywiście, clou całego wydarzenia to ludzie. Chciałbym podziękować wszystkim za wspólnie spędzony czas! Było mi niezmiernie miło poznać Was wszystkich i mam cichą nadzieję, że już niebawem spotkamy się znowu! A teraz na osłodę oczekiwania zapraszam do obejrzenia fotografii z imprezy 🙂

#Bartek

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry