Biznes

Pojazdy elektryczne – przyszłość światowej motoryzacji

Ambitne plany Volkswagena

Wszystko wskazuje na to, że każdy producent ze światowej czołówki zamierza inwestować w technologie elektryczne. Volkswagen zdradził swoje najnowsze plany na najbliższe lata. Do 2022 roku koncern z Wolfsburga przeznaczy prawie 40 mld dolarów na rozwój samochodów elektrycznych i technologii autonomicznych. Ambicje niemieckiego koncernu są bardzo poważne. Volkswagen zamierza być numerem jeden na rynku elektromobilności do 2025 roku.

Pierwsza w historii elektryczna Skoda

Już w 2020 roku zadebiutuje pierwsza Skoda w historii zasilana energią elektryczną. Rok przed premierą zostanie uruchomiona produkcja komponentów dla układów hybrydowych typu plug-in. Czeski producent mocno stawia na rozwój elektrycznej technologii. Nowe auta wyposażone w ekologiczny napęd będą produkowane w fabryce w Mlada Boleslav.

Powstaną setki nowych stacji ładowania

W parze z rozwojem rynku pojazdów elektrycznych idą inwestycje w stacje ładowania. BMW, Daimler, Ford i Grupa Volkswagen jeszcze w tym roku otworzą pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku powstanie około 400 takich punktów w całej Europie.

Na pomóc środowisku

Specjaliści oceniają, że komunikacja miejska wytwarza około 30 proc. spalin w miastach. Konieczność poprawy kondycji zanieczyszczonego środowiska staje się coraz bardziej nagląca. Ratunkiem może być przejście na transport bezemisyjny. Pomogą w tym nowe autobusy produkowane m.in. przez Volvo.

#Krzysztof

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry