Biznes

SOLARIS już nie jest polski

SOLARIS

Marka SOLARIS, dla wielu z Was kojarząca się z polskimi autobusami, już nie będzie własnością Polaków. Marka przechodzi pod hiszpańską grupę CAF. Oświadczenie w tej sprawie brzmi następująco:

“Chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją dotyczącą naszej przyszłości: trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora dla Solarisa zakończył się sukcesem. Hiszpańska grupa CAF objęła wczoraj 100% udziałów w spółce Solaris Bus & Coach S.A., która zostanie włączona w skład Grupy CAF. Transakcja ta zapewni firmie Solaris i grupie CAF pozycję lidera w segmencie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego w Europie i umocni pozycję obu marek na rynkach pozaeuropejskich.

Wiem, że oddaję firmę w dobre ręce. Grupa CAF będzie kontynuować to, co najlepsze w marce Solaris i jeszcze bardziej pozwoli się jej rozwinąć. Wszystkim współpracownikom i osobom, które spotkaliśmy wraz z mężem w „naszej podróży Solarisem” serdecznie dziękuję” – powiedziała Solange Olszewska.”

Szkoda, że nie będzie to już typowa marka z Polski. Mamy nadzieję, że za jakiś czas grupa CAF nie postanowi zlikwidować produktów pod marką SOLARIS. Byłaby to wielka szkoda. Szczególnie, że SOLARIS dość mocno inwestował w rozwój pojazdów elektrycznych.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry