Biznes

Volkswagen będzie produkował auta #NaPrąd w Polsce

Września górą

Matthias Mueller, prezes koncernu, zapowiedział produkcję pojazdów elektrycznych w 16 lokalizacjach.  Wśród fabryk wskazana została fabryka koncernu w Białężycach koło Wrześni. Produkcja w tym miejscu ma dotyczyć elektrycznego e-Crafterea. Fabryki mają ruszyć do końca 2022 r.

Gdzie pozostała produkcja?

Z jednej strony cieszy fakt, że coś się rusza na rodzimym podwórku. Z drugiej jednak strony, informacja dotycząca produkcji pojazdów #NaPrąd dotyczy jeszcze 15 innych lokalizacji. Porsche #NaPrąd będzie produkowane w fabrykach niemieckich. Audi #NaPrąd będzie produkowane w fabrykach belgijskich i niemieckich. Skoda #NaPrąd oczywiście w fabrykach czeskich. A same VW #NaPrąd na Słowacji, w Chinach, Niemczech i USA.

Jednak będę marudzić

Właśnie marudzenie dotyczy przedmiotu produkcji w polskiej lokalizacji. Wiem, że pojazdy użytkowe są ważne. Wiem, że będą #NaPrąd. Wiem, że lepszy rydz niż nic. Jednakże zawsze nam Polakom spadają okruszki z pańskiego stołu. Ma to miejsce zarówno w kontekście pojazdów spalinowych jak i planowanych #NaPrąd. Nie możemy szczycić się produkcją pojazdów, które staną się obiektem pożądania milionów na całym świecie. Prawda jest taka, że póki sami nie będziemy mieć czegoś, czym będziemy mogli się pochwalić. Dopóty będziemy producentami podzespołów i będziemy posiadać świetne grupy dokonujące montażu pojazdów… budzących emocje u kurierów i emerytów. Z cały szacunkiem do tych grup.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry