Komentarz

300 sztuk Tesli na 100 lecie niepodległości Polski

300 sztuk Tesli na 100 lecie niepodległości Polski

Polskę obiegła informacja o tym, że oficjalnie na naszym podwórku jest już 300 Tesli. Dokładnie: Modelu S jest 229 sztuk, Modelu X 69 sztuk oraz Roadstera 2 sztuki. Wśród kierowców pojazdów elektrycznych zapanowało umiarkowane zadowolenie. W sumie jest z czego, ale czy oby na pewno?

Jak można czytać to inaczej?

Wśród 38 milionów mieszkańców zamieszkujących nasze piękne ziemie położone nad Wisłą, znajduje się 300 właścicieli Tesli. Porównajmy się do 5,5 milionowej Norwegii. Tam w ciągu rekordowego okresu zarejestrowano 1 861 Tesli. I nie drogi czytelniku. Nie w ciągu roku, tylko w ciągu jednego miesiąca. W rekordowym dniu zarejestrowano 266 Tesli. Skala porównawcza pokazuje wiele, ale o tym na końcu.

Tesla w Polsce vs Tesla w Norwegii

Pewnie wielu z Was zacznie teraz analizować. Przecież Norwegia jest znacznie bogatsza niż Polska. Przecież mają bogate zasoby naturalne itd. Dla jeszcze bardziej wyrafinowanego podkreślenia różnic, zastanówmy się ile Tesli w Polsce było wcześniej zarejestrowanych w Norwegii i wyjechało tam z lekkimi lub mocniejszymi stłuczkami. Zapewne duża część. Będziemy dalej szukać wymówek?

Nie przyjmuję wymówek

Dlaczego zawsze jest tak, że cieszą nas okruszki z pańskiego stołu? Czemu nie skupiamy się na tym, żeby to inne nacje podziwiały nasz kraj za nowoczesność i bycie kilka kroków przed innymi? W Norwegii 32% zarejestrowanych samochodów to samochody… elektryczne (w tym hybrydy plug-in). W Polce ta liczba oscyluje w granicach… 1%. W Polsce jeszcze, na dodatek, znaczna większość nabija się z pojazdów elektrycznych. Janusze technologii znają się na wszystkim. Na tym jak wytwarzać prąd. Jak go przesyłać. Jak ładować pojazdy #NaPrąd, oraz jak potem to wszystko utylizować i kiedy. Nikt nie zna się tylko na pokorze i zakasaniu rękawów do pracy na rzecz zmiany stanu rzeczy. Czy któryś z krytyków zaśmiał się z Norwegów czytając ten artykuł? To zastanów się dlaczego śmiejesz się ze swoich rodaków.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry