ELIMEN

World Rallycross Championship elektryczny w 2020 r. z Polakami

World Rallycross Championship

World Rallycross Championship ma zamiar przełączyć się na elektryczne samochody w 2020 r. Polacy w tej materii nie mają zamiaru odpuszczać. Coraz głośniej robi się Elimen Racing.

Elimen Racing

Samochód bazuje na seryjnym Fordzie… i w sumie tyle ma wspólnego. Pojazd waży 1150 kg. Silnik elektryczny pozwala rozpędzić pojazd #NaPrąd do 100km/h w 4 sekundy. Bateria umożliwia jazdę w warunkach miejskich na odległość 250 km. Jednak w warunkach torowych pozwala to na jazdę przez 15 minut, a wymiana baterii w obecnej wersji pojazdu, zajmuje kilkanaście sekund – zorganizowana ekipa na pit stopie. Jeżeli chcielibyśmy ją naładować, potrzebowaliśmy na to tylko 12 minut.

Ekipa Elimen Racing

Co cieszy nas najbardziej, w produkcję auta zaangażowany jest Daniel Śliwka i Przemysła Rozmysłowicz. Wspaniali ludzie, z którymi mamy okazję współpracować już od dawna. W samo działanie zaangażowany jest także były kierowca rajdowy Leszek Kuzaj. Cała ta śmietanka pasjonatów motoryzacji daje nam gwarancję, że od 2019 r. będziemy mogli kibicować Polakom w kolejnym sporcie motorowym. Ekipa #NaPrąd już jest dumna 🙂

#Kamil

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry