Elon Musk

FBI prowadzi postępowanie przeciwko TESLI

FBI rozpoczęło kontrolę w siedzibie TESLI. Sprawdzają, czy doszło do sfałszowania danych o ilości produkowanych Model 3 (publikacja: Wall Street Journal). 

Problemy ELONA MUSKA

Śledztwo dotyczy informacji jeszcze z 2017 roku. FBI było już zaangażowane w proces wyjaśniania tweetów Elona Muska dotyczących wykupienia Tesli z rynku giełdowego.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Kłopoty Musk’a – czy pozostanie prezesem Tesli?

Do składania zeznań wezwano pracowników spółki TESLA MOTORS INC. W oficjalnym stanowisku spółka oświadczyła, że wcześniej już otrzymała wniosek o udostępnienie dokumentów Departamentowi Sprawiedliwości. Dokumenty te zostały przekazane. Od tamtej pory nikt ze spółką się nie kontaktował. Prowadzone przez FBI dochodzenie ma ustalić, czy oficjalne trudności z produkcją modelu 3 i  określanie wysokich celów produkcyjnych, pomimo znanych w firmie ograniczeń technologicznych, było celowym działaniem spółki oraz samego Elona Muska.

Wszystkie ręce na pokład

Coś ostatnio w świecie EV dużo się dzieje. Zarówno internet huczy na temat wad pojazdów #NaPrąd, YTberzy prześcigają się na argumenty o braku ekologii takich pojazdów, oraz sama Tesla jest pod ostrym ostrzałem organów nadzoru. Czyżby nasza teza miała delikatną rację bytu? Pisaliśmy o tym kilka dni temu

“W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” – Stalin w kontekście rozwoju pojazdów #NaPrąd

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry