MOTOCYKLE

Motocykl elektryczny IZH, czyli KALASHNIKOV na rynku motoryzacyjnym

Kalashnikov to znany twórca broni. Słynne Ak -47 uczestniczyło w niejednej wojnie w ostatnich 80 latach. Mało kto wie jednak, że firma zajmuje się też innymi działami gospodarki. Ostatnio producent rozpoczął produkcję…. Tak! Motocykli elektrycznych.

Prezentacja

Rosjanie zaprezentowali pojazd zwany IZH na targach militarnych “Army-2017”.

Przeznaczenie

Kalashnikov przygotował motocykl specjalnie dla rosyjskiej armii oraz policji. Ostatnio 50 sztuk tego „elektryka” trafiło do służby w moskiewskiej policji, a ich zadaniem będzie zabezpieczanie mistrzostw świata w piłce nożnej. Później planuje się wykorzystywać  je do zabezpieczania innych imprez masowych w Moskwie, a także w parkach i strefach ochrony przyrody.

 

Dane Techniczne

IZH ma zasięg 150 km na jednym ładowaniu, baterie umieszczone są w kufrach bocznych (ciekawe rozwiązanie). Silnik ma moc 15 kW. Motocykl posiada na kierownicy uchwyt do zamontowania karabinu (sic!). Producent niestety nie ujawnia pozostałych danych technicznych.

Czy motocykl powtórzy sukces AK 47 na rynku pojazdów elektrycznych? Będzie topornym, niezawodnym i nie do zajechania sprzętem? Czas pokaże.

#Dawid

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry