AUTA

Renault EZ-Ultimo – kareta przyszłości

Odważny prototyp

Francuzi potrafią tworzyć niesamowite koncepty. Ba, wiele modeli które wyglądają nietypowo zostaje wprowadzonych do produkcji. Pionierem jeśli chodzi o takie pojazdy jest koncern PSA (ale chodzi tylko o francuskie marki, bez Opla – Peugeot, Citroen, DS). Renault też pokazuje coraz odważniejsze pojazdy, ale zawsze zostawało nieco w tyle niż rodzima konkurencja. Jednak teraz to właśnie Renault ma największy powód do dumy, a powodem tym jest model EZ-ULTIMO.

Wygodna podróż przyszłości według Renault

Jak pokazuje Renault, już w niedługim czasie, na ulicach zapanuje „chaos”, ponieważ pojazdy autonomiczne będą przeplatać się z tymi prowadzonymi przez człowieka. Model EZ-ULTIMO to właśnie całkowicie autonomiczny środek lokomocji, którego głównym zadaniem jest dostarczenie pasażerom jak największego komfortu. Nie ma tutaj kierownicy, a całą przestrzeń wykorzystano aby stworzyć „domową atmosferę”. Do wykończenia wnętrza użyto wysokiej jakości materiałów. Celem nowego Renault nie jest dostarczenie przyjemności z jazdy w sposób prowadzenia, ale w sposób luksusowego odpoczynku.

Wygląd zewnętrzny

To co przyciąga uwagę to niepowtarzalna sylwetka, która może nie do końca każdemu przypadnie do gustu, ale od razu widać, że mamy do czynienia z poważną i bardzo wyrafinowaną stylistyką. Potężny pojazd z zakrytymi kołami, mimo wszystko wydaje się lekki i opływowy dzięki licznym przetłoczeniom i pięknym wzorom na karoserii.

Napęd

EZ-ULTIMO to już trzeci koncept renault bazujący na tej samej płycie podłogowej co modele EZ-GO i EZ-PRO. Samochód będzie wyposażony w system autonomicznej jazdy 5-go stopnia. Napęd będzie oczywiście elektryczny, ale szczegółowe dane nie są na razie znane.

Podsumowanie i ciekawostka

Warto wspomnieć o tym, że spot reklamowy pokazujący Renault EZ-ULTIMO był kręcony w… Warszawie pod koniec sierpnia tego roku. Uwagę reżysera przykuł biurowiec Metropolitan, który świetnie skomponował się z wyglądem pojazdu.  Nowe Renault musiało budzić nie lada zainteresowanie wśród gapiów. Jednak może niedługo będzie to widok w miarę powszechny na naszych drogach. Pojazd zostanie zaprezentowany na targach Paris Motor Show, które rozpoczną się 4 października.

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry