MOTOCYKLE

Harley-Davidson będzie budował w dolinie krzemowej motocykle elektryczne

W ramach nowej strategii rozwoju Harley-Davidson wprowadzi na rynek swój pierwszy motocykl elektryczny – LiveWire w 2019 r.

Pisaliśmy o tym tutaj

Kultowy Harley-Davidson stanie się elektryczny, nawet wbrew fanom marki

Motocykl ten będzie pierwszym w szerokiej gamie elektrycznych dwukołowych pojazdów typu „twist and go” zaprojektowanych przez firmę. W ślad za nim pojawią się dodatkowe modele do roku 2022, aby poszerzyć ofertę o lżejsze, mniejsze i jeszcze bardziej dostępne opcje produktów, tak aby zainspirować nowych kierowców do nowych sposobów jazdy.

Miejsce produkcji i rozwoju

Nowy obiekt w Kalifornii, który będzie służył jako satelita Willie G. Davidson Product Development Facility w Wauwatosa w stanie Wisconsin, ma zostać otwarty w czwartym kwartale 2018 r. Będzie on początkowo skoncentrowany na badaniach i rozwoju pojazdów elektrycznych, w tym baterii, energoelektroniki i projektowaniu elektrycznych maszyn, rozwój a następnie ich produkcję.

Firma rozpoczęła już rekrutację najlepszych talentów w dziedzinie inżynierii elektrycznej, mechanicznej i oprogramowania, z doświadczeniem w opracowywaniu i dostarczaniu szerokiej gamy systemów EV od projektu po produkcję. Zakład początkowo zamierza zatrudnić około 25 pracowników.

„To ekscytujący czas w niezwykłej historii Harley-Davidson, a także ekscytujący czas na dołączenie do naszej firmy i pomoc w kształtowaniu naszej przyszłości” – powiedział Levatich.

Przyszłość opisywana już dziś

Znowu w tle słyszę głosy sceptyków, że pojazdy #NaPrąd to może na czterech, ale z pewnością nigdy na dwóch kołach! Co się stanie z tym sceptycyzmem, jak motocykle elektryczne zaczną być produkowane przez największych graczy na rynku?

#Kamil

 

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry